Ekobaseinas? Ne, nieko apie tokį negirdėjau.

Straipsnis taip pavadintas neveltui, kadangi labai dažnai iš klientų girdime taip skambančią eilutę. Jeigu ir pas Jus situacija panaši, o kieme norisi turėti unikalų gamtos kampelį, siūlome skirti 3 minutes laiko ir skaityti toliau.

Standartinis baseinas nėra tinkamas mūsų klimato zonai, kadangi geriausiu atveju naudojamas tris mėnesius per metus. Likusiu laiku tai tik tuščia talpa, užimanti kiemo erdvę. Ekobaseinas savo funkcionalumą išlaiko visus metus, kadangi vandens nereikia išleidinėti. Vasarą tai vieta maudytis, o žiemą čiuožinėti. Nevalia nepaminėti ir ekobaseine augančių augalų, kurie baseiną padaro neatskiriamu ir unikaliu kiemo akcentu, o tuo pačiu atlieka ir dar svarbesnę funkciją, apie kurią šiek tiek vėliau.

Ekobaseinų poreikis ir patys ekobaseinai atsirado tuomet, kai visuomenei pradėjo rūpėti ekologija ir sveikata. Iškilo idėja chloruoto vandens baseinus pakeisti kažkuom natūralesniu ir sveikesniu. Rezultatai pranoko lūkesčius, kadangi ekobaseino dizaino galimybės yra apribotos tik tiek, kiek apribota baseiną projektuojančio specialisto fantazija.

O dabar apie pagrindinę augalų misiją ekobaseine. Nuolatinį vandens skaidrumą ekobaseine palaiko čia pat augantys vandens augalai, biofiltrai ir vandens mikroflora. O tai reiškia – jokio chloro vandenyje. Jokio akių perštėjimo, jokios alergijos ir nemalonaus kvapo. Baigus mėgautis maudynėmis ekobaseine nereikia pakartotinai praustis po dušu. Ekobaseino vandens švara teoriškai turėjo prilygti ežerų vandens švarai, tačiau praktiškai prie ežero priėjimą turi kiekvienas, o prie ekobaseino tik jo savininkai. Tikriausiai nesunku suvokti kur vanduo švaresnis.

Kaip jau ko gero pavyko suprasti – ekobaseinas tai kur kas daugiau nei maudynių erdvė. Tai vienas moderniausių šių dienų kiemo akcentų, kuris džiugina ištisus metus o priežiūros faktiškai nereikalauja, nes visus valymo ir vandens priežiūros procesus atlieka pati gamta.

Sudominome? Dar liko klausimų? Susisiekite.

Dalintis
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0